42-latek z Wałbrzycha ukradł alkomat. Grozi mu do 5 lat więzienia

18 października, funkcjonariusze z Wałbrzycha doprowadzili do aresztu mężczyznę oskarżonego o kradzież urządzenia służącego do pomiaru poziomu alkoholu w organizmie.

Komenda miejska policji w Wałbrzychu poinformowała, że przestępstwo miało miejsce między 28 sierpnia a 1 września tego roku. Zdarzenie rozegrało się na terenie Parku Sobieskiego. Sprawca, mający 42 lata, skorzystał z okazji, jaką był zaparkowany i niezamknięty pojazd. W środku auta znajdowało się poszukiwane przez niego urządzenie – alkomat, którego wartość szacowana jest na 1600 złotych.

Policja, po otrzymaniu zawiadomienia o kradzieży, natychmiast przystąpiła do działań mających na celu odnalezienie sprawcy. Funkcjonariusze z drugiego komisariatu zlokalizowali i zatrzymali podejrzanego 18 października na terenie dzielnicy Nowe Miasto. Udało im się również odzyskać skradzione urządzenie, które mężczyzna oddał do lombardu.

Sprawca przyznał się do winy, złożył wyjaśnienia i teraz musi liczyć się z konsekwencjami. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.