33-letni podszywacz po policjanta oszukał seniorów na 150 tys. zł

Wałbrzyska policja ujęła 33-letniego mężczyznę, zamieszkującego Wrocław, podejrzewanego o wielokrotne wyłudzenia finansowe poprzez udawanie funkcjonariusza policji. Działania oszusta doprowadziły do utraty przez pokrzywdzonych niemal 150 tysięcy złotych. Wśród ofiar przestępstw znaleźli się m.in. starsi obywatele z Wałbrzycha. Sąd zadecydował, że w najbliższym trzymiesięcznym okresie podejrzany posiedzi za kratkami, a towarzyszyć temu może kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Pod koniec ubiegłego tygodnia śledczy z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, w oparciu o własne dochodzenia, zatrzymali we Wrocławiu 33-letniego oszusta. Jak ustalili policjanci, mieszkaniec stolicy Dolnego Śląska od 19 września do 11 października bieżącego roku brał udział w pięciu nielegalnych operacjach typu „na policjanta” – podaje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

Pokrzywdzone ofiary fałszywego policjanta to mieszkańcy czterech miast – Wałbrzycha, Poznania, Nowej Soli i Oleśnicy. Wiek osób, które padły ofiarami oszusta, oscyluje w granicach od 72 do 89 lat. Jak ustalono podczas śledztwa, 33-letni mężczyzna przyjmował od nich gotówkę.