32-letni mieszkaniec Wałbrzycha zatrzymany pod zarzutem zaatakowania nożem starszego mężczyzny: Przyczyną konfliktu były odchody psa

W Wałbrzychu doszło do niecodziennego incydentu – starcie dwóch mężczyzn na tle… odchodów psa. Ta niepokojąca sytuacja, która wydarzyła się we wrześniu 2023 roku, jest obecnie przedmiotem dogłębnego śledztwa. Policja zatrzymała 32-letniego mężczyznę podejrzewanego o atak na starszego człowieka przy użyciu ostrego narzędzia. Szczegółowe okoliczności zdarzenia są już znane i wydają się być wręcz niewiarygodne.

Południe 25 września na ulicy Mijanki w dzielnicy Biały Kamień w Wałbrzychu zaowocowało bolesnym atakiem nożownika na starszego mężczyznę. Wszystko, co wiemy na temat tej sprawy:

Na podstawie zgromadzonych dowodów i zeznań obu stron – poszkodowanego i podejrzanego – udało się ustalić szczegóły zdarzenia. Okazało się, że 32-latek spotkał na swojej drodze idącego z psem 62-latka. Młodszy mężczyzna zwrócił uwagę starszemu, że ten powinien sprzątać po swoim psie. Po krótkiej wymianie słów obaj mężczyźni poszli w swoje strony – informuje Marcin Świeży z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Niestety, tego dnia doszło do drugiego spotkania tych samych osób, podczas którego ponownie rozgorzała między nimi kłótnia. Tym razem jednak nie skończyło się tylko na słowach.

W czasie awantury 32-latek wyciągnął nóż i zadał cios starszemu mężczyźnie, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia – mówi przedstawiciel wałbrzyskiej KMP.

Opierając się na rysopisie młodszego mężczyzny, policja zdołała ustalić tożsamość sprawcy. Podejrzany 32-latek został zatrzymany 9 listopada. Jest on mieszkańcem ulicy Bardowskiego w Wałbrzychu. Mężczyźnie postawiono zarzut spowodowania średniego uszczerbku na zdrowiu u pokrzywdzonego. Trwa dalsze dochodzenie mające na celu pełne wyjaśnienie okoliczności wrześniowego incydentu.

Za popełnione przestępstwo 32-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Minione dni przyniosły niepokojące wydarzenia na drogach Wałbrzycha i powiatu.