29-letni Wałbrzyszanin zatrzymany za kradzież robota kuchennego o wartości 2,5 tysiąca złotych

Przy wschodzie słońca wczorajszego dnia, funkcjonariusze policji z wałbrzyskiej komendy zlokalizowali i aresztowali 29-letniego mężczyznę zamieszkującego Boguszów-Gorce. Działania te były odpowiedzią na poszukiwania tego mężczyzny, który w trakcie bieżącego tygodnia został oskarżony o kradzież w jednym z lokalnych supermarketów. Mężczyzna przyznał się do winy i teraz musi się liczyć z konsekwencjami swego czynu, które mogą sięgać nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Śledczy z wałbrzyskiej komendy ustalili, że podejrzanym jest mieszkaniec naszego powiatu, 29-latek, który 11 grudnia tego roku skradł sprzęt wielofunkcyjny – robot kuchenny. Jego wartość szacowana jest na blisko 2,5 tysiąca złotych. Kradzież miała miejsce w sklepie położonym przy ulicy Mazowieckiej w Wałbrzychu. Sprawca wykorzystał chwilę nieuwagi personelu sklepu i przekroczył próg sklepu przez drzwi awaryjne, nie regulując należności za asortyment.

W toku prowadzonych czynności śledczych odkryto, że mężczyzna obecnie rezyduje w jednym z apartamentów na Piaskowej Górze. W rezultacie, dzięki zebranym informacjom, funkcjonariusze zatrzymali go wczoraj o poranku na ulicy Mieszka I. 29-latek, podczas wykonywanych czynności procesowych, przyznał się do winy i złożył stosowne wyjaśnienia. Teraz musi stawić czoła konsekwencjom swojego czynu przed sądem, co może skutkować karą do pięciu lat pozbawienia wolności.