Wymiana Domowych Roślin Podczas Wiosny w Punkcie Adopcji Starej Kopalni

Jeżeli poszukujecie nowej rośliny do upiększenia waszego domu, lub z drugiej strony, odczuwacie, że zgromadziliście zbyt wiele kwiatów podczas wiosennego sprzątania, Punkt Adopcji Roślin Domowych na terenie oddziału Starej Kopalni na Piaskowej Górze jest idealnym miejscem dla Was! To tutaj znajduje się unikalny punkt wymiany roślin, mieszczący się przy ulicy Broniewskiego 65a – w dawnym budynku Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

„To specjalne miejsce, gdzie można przekazać nadmiar roślin, które posiadamy lub z którymi nie możemy sobie poradzić. Można także odwiedzić Punkt Adopcji Roślin Domowych, aby zabrać ze sobą roślinę, która przypadła nam do gustu – oczywiście bezpłatnie” – wyjaśnia Kamila Domańska ze Starej Kopalni.

Na Piaskowej Górze istnieje określone miejsce, gdzie można oddać rośliny, które posiadamy w nadliczbie lub te, które znaleźliśmy przypadkiem. Istnieje jednak jeden warunek – rośliny przynoszone do punktu muszą być zdrowe. Tutaj będą one czekać na swój nowy dom. Każdy może je adoptować.

„Wchodzimy, wybieramy roślinę, która przyciąga naszą uwagę i po prostu ją zabieramy” – dodaje Kamila Domańska. Punkt Adopcji Roślin Domowych jest otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 19.00.

Ważne jest, aby pamiętać! W przeszłości istniał podobny punkt wymiany roślin przy ulicy Wysockiego. Obecnie jednak, Punkt Adopcji Roślin Domowych działa wyłącznie na terenie oddziału Starej Kopalni na Piaskowej Górze.