Czas na wiosenne porządkowanie ogrodu!

Konewka, grabki i łopatka – to podstawowy zestaw ogrodnika. Sprawdź o czym musisz pamiętać przygotowując ogród na nadejście lata.

Nastała ukochana przez wszystkich wiosna, a wraz z nią obowiązki pracy w ogrodzie. Dla jednych jest to żmudny obowiązek, a dla innych pasja. Zdecydowanie w jednym i drugim przypadku warto odpowiednio przygotować się do pracy w ogrodzie. Po pierwsze trzeba zadbać o dobre wyposażenie w postaci m.in. grabek, taczki, konewki, rękawiczek gumiennych, kosza na chwasty.

W pierwszej kolejności trzeba pozbyć się „śmieci”, które ostały się po okresie zimowym. Chodzi oczywiście o np. zeschłe liście, pozostałości roślin, porozrzucane gałązki. Po odpowiednim wyczyszczeniu powierzchni ogrodowej należy poprzycinać krzewy i drzewa, aby nabrały odpowiedniej formy oraz prawidłowo rozrastały się. Niezwykle istotną sprawą jest użyźnienie gleby. W tym celu należy zadbać o przygotowanie kompostu.

Wysprzątany ogród jest podstawą do dalszych działań, jak np. zasiew warzyw i kwiatów. To również dobry moment, aby zadbać o odpowiednie nawodnienie ogrodu oraz oświetlenie, które z pewnością będą przydatne podczas nadchodzącego letniego okresu.