dachowanie-samochodu

Szczawna-Zdrój: Samochód dachował na śliskiej drodze

W miniony wtorek w miejscowości Szczawna-Zdrój (woj. dolnośląskie) doszło do niebezpiecznego wypadku, podczas którego samochód osobowy zaliczył dachowanie i zatrzymał się w pobliskim rowie. Na miejscu zdarzenia pojawili się policjanci z Wałbrzycha, którzy ustalili, że powodem utraty panowania nad pojazdem była śliska nawierzchnia.

Groźny wypadek zdarzył się 21 grudnia około godziny 8:00 na ul. Ułanów Nadwiślańskich w Szczawnie-Zdroju (pow. wałbrzyski), w trakcie którego 36-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego stracił kontrolę nad samochodem i wpadł w poślizg. Po chwili pojazd zaczął dachować. I dachował do momentu, aż wpadł do przydrożnego rowu. Kierowca podróżował razem z 34-letnim mężczyzną.

Dachujący pojazd wylądował w przydrożnym rowie

Jak poinformował rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, podkom. Marcin Świeży, na miejsce wypadku przybyli wałbrzyscy funkcjonariusze, którzy ustalili, że do dachowania samochodu doszło z powodu śliskiej nawierzchni.

Lekarze z pogotowia ratunkowego udzielili obu poszkodowanym niezbędnej pomocy medycznej. Na szczęście żaden z nich nie odniósł poważnych obrażeń, jedynie kilka powierzchownych ran.

Policja apeluje do kierowców, żeby zachowali ostrożność na drodze i ściągnęli nogę z gazu. Należy pamiętać o ograniczeniach prędkości i przestrzeganiu przepisów drogowych, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie oraz innym uczestnikom ruchu.