seryjny-podpalacz

Świdniccy policjanci zatrzymali seryjnego podpalacza

Od jakiegoś czasu na terenie Świdnicy grasował podpalacz, który miał już na swoim koncie kilkanaście podpaleń. Kilka dni temu został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy i decyzją sądu osadzony w tymczasowym areszcie.

Śledztwo w sprawie seryjnych podpaleń na terenie Świdnicy zakończyło się sukcesem dzięki owocnej pracy kryminalnych z KPP w Świdnicy, którzy zatrzymali 27-letniego mężczyznę. Do serii podpaleń doszło w listopadzie i grudniu br. w różnych regionach miasta.

Zgromadzone dowody i wyniki dochodzenia wykazały, że 27-letni mieszkaniec miasta odpowiedzialny jest za kilkanaście podpaleń, w tym mebli w budynkach wielorodzinnych i co najmniej 10 kontenerów na śmieci. Mężczyzna ma także na swoim sumieniu pożar, który wzniecił w piwnicy jednego z domów wielorodzinnych.

Podpalacz z marihuaną

27-latek został aresztowany nie tylko pod zarzutem podpaleń, ale również posiadania kilku działek nielegalnej substancji odurzającej. Podczas przeszukiwania podejrzanego, policja znalazła przy nim woreczek z zielonym suszem roślinnym. Testy narkotykowe wykazały, że jest to marihuana.

Decyzją Sądu Rejonowego w Świdnicy podejrzany został osadzony w areszcie tymczasowym na okres dwóch miesięcy. Usłyszał też zarzuty związane ze wzniecaniem pożarów, serią podpaleń i posiadaniem nielegalnych substancji odurzających. Za wszystkie przestępstwa może trafić do więzienia nawet na 10 lat.