kopara

Przerwanie gazociągu i duża eksplozja w wałbrzyskiej kamienicy. Ranna jedna osoba

Dzisiaj nad ranem na terenie prac drogowych doszło do uszkodzenia gazociągu, co doprowadziło do wybuchu gazu w wałbrzyskiej kamienicy. W wyniku eksplozji ewakuowano 30 mieszkańców, a jedna osoba została ranna. Budynek doznał znacznych zniszczeń. Na miejscu pracuje osiem zastępów straży pożarnej z Wałbrzycha.

Dnia 28 czerwca około godziny 08:00 w trakcie prac drogowych przy ul. Piłsudskiego w Wałbrzychu koparka przerwała gazociąg, a dokładniej przyłącze niskiego ciśnienia do budynku, co spowodowało nagromadzenie się gazu wewnątrz kamienicy przy ul. Paderewskiego, które w efekcie zakończyło się silnym wybuchem. Na miejsce oddelegowano osiem zastępów wałbrzyskiej straży pożarnej  – poinformował Tomasz Kwiatkowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu.

Zniszczone mieszkania, wybite szyby i uszkodzenia konstrukcji budynku

Wybuch spowodował pożar przed budynkiem, uszkodził część konstrukcji kamienicy, dokonał znacznych zniszczeń w dwóch mieszkaniach na parterze i powybijał szyby w kamienicy oraz sąsiednich budynkach. Jak na tę chwilę nie stwierdzono braku stabilizacji budynku. Funkcjonariusze Pogotowia Gazowego odcięli dopływ gazu, a pobliskie studzienki kanalizacyjne monitorowane są za pomocą czujników, czy nie gromadzi się w nich gaz.

Z powodu wybuchu ruch na ul. Paderewskiego został tymczasowo wstrzymany. Na miejscu zdarzenia działania prowadzą wałbrzyskie służby miejskie. Natomiast przedstawiciele zarządcy pracują nad udostępnieniem poszkodowanym lokatorom mieszkań zastępczych przy ul. Ogrodowej.

Może Cię również zainteresuje pożar mieszkania w Skierniewicach, o którym przeczytasz na https://skierniewiceinfo.pl/tragedia-w-skierniewicach-wybuchl-pozar/.

Ewakuacja 30 osób i jedna ranna kobieta w ciąży

Jak relacjonuje Wiesław Baza z Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu, z budynku ewakuowano 30 osób, wśród których znajduje się ranna kobieta w ciąży. Dodaje też, że dwa zniszczone mieszkania na parterze prawdopodobnie nie będą dostępne do dalszego użytkowania.

W akcji ratunkowej bierze udział osiem zastępów strażackich z KM PSP w Wałbrzychu, Pogotowie Gazowe, Specjalistyczna Grupa Chemiczno-Ekologiczna, zespół ratownictwa medycznego, a także wałbrzyscy funkcjonariusze policji i strażnicy miejscy.

A tutaj możesz sprawdzić, jak wałbrzyscy strażacy walczyli z pożarem-widmo.