Zaproszenie na piknik w Parku Rusinowa organizowany przez Gminę Wałbrzych

Podczas pikniku da się również początek miejskiej akcji społecznej „Segregujemy, bo umiemy!” przez całe dwa miesiące wakacji, do 30 sierpnia, będziemy zachęcać mieszkańców Wałbrzycha do segregacji śmieci. W ramach akcji przewidziane są konkursy na prace dotyczące segregacji domowej, a wśród nagród znajdzie się hulajnoga elektryczna oraz zestawy koszy do segregacji.

Wśród atrakcji pikniku znajdzie się quiz Ekomilionerzy, oparty na popularnym telewizyjnym show. Pytania będą dotyczyć przede wszystkim ekologii, a szczególnie selektywnej zbiórki elektrycznych odpadów. Dla miłośników gier słownych przygotowana będzie gra Heksabble, która również nawiązuje do tematyki ekologicznej. Co więcej, jej elementy zostały wykonane z recyklingu elektroodpadów.

Mieszkańcy Wałbrzycha będą mogli także uczestniczyć w warsztatach tworzenia „Elektrycznych lasów w szkle”, gdzie wykorzystywane będą elementy pochodzące z recyklingu zużytego sprzętu. Dzieci natomiast będą miały okazję uczestniczyć w EKOsztafecie oraz zajęciach ruchowych inspirowanych tańcem pszczół.

W trakcie pikniku będzie można zdobyć cenną wiedzę o odpowiednim postępowaniu ze Zużytym Sprzętem Elektrycznym i Elektronicznym (ZSEE). Wydarzenie jest częścią projektu Elektryczne Śmieci, realizowanego przez Miasto Wałbrzych, Fundację Odzyskaj Środowisko oraz organizację odzysku Auraeko.

Udział w pikniku i wszystkich jego atrakcjach jest bezpłatny. Zapraszamy do zabrania koców, poduszek do siedzenia, kremu z filtrem i kapelusza dla ochrony przed słońcem. Pamiętajcie, że jedzenie i picie we własnym zakresie!