Wizyta w Wałbrzychu – atrakcje turystyczne, noclegi i wiele więcej

Wałbrzych to jedno z ciekawszych miast, jakimi może się pochwalić Dolny Śląsk. Kojarzone z upadającymi kopalniami, powoli przemienia się w ważny ośrodek turystyczny. Co zachęca turystów do wizyty na jego terenie?

Z wizytą w Wałbrzychu

Dla wielu osób Wałbrzych to przede wszystkim potężny zamek Książ oraz otaczający tę rezydencję park krajobrazowy. Faktycznie, miejsce to cieszy się dużą popularnością, a wizyta w zamku Hohchbergów może się dla każdego z nas okazać wspaniałą przygodą. Ciekawym doświadczeniem jest też spacer po Książańskim Parku Krajobrazowym, na terenie którego nie brak atrakcji. Stajnie, w których przebywają wspaniałe konie, tajemniczy zamek Stary Książ oraz wąwóz Pełcznicy, przez który prowadzi tzw. Droga Hohchbergów – oto atrakcje, które mogą oczarować każdego z nas. Na tym jednak turystyczny potencjał Wałbrzycha się nie kończy.

Co jeszcze warto zobaczyć w tym mieście?

Na liście atrakcji, z których Wałbrzych może być dumny, miejsce bardzo ważne zajmuje palmiarnia. Zobaczymy w niej okoł0 2500 gatunków roślin oraz jedyną w Polsce stałą wystawę drzewek bonsai. W trakcie wycieczki po Wałbrzychu spotkamy się też z cennymi zabytkami techniki. Prym wiedzie tu Stara Kopalnia, przemieniona w Centrum Nauki i Sztuki. Miasto to może nas też oczarować Muzeum Porcelany, w której prezentowane są wyroby z miejscowych fabryk. Zgromadzona tu kolekcja robi wrażenie, warto się jej zatem uważniej przyjrzeć.

Zwiedzanie Wałbrzycha będzie też nie lada gratką dla wszystkich miłośników architektury. Na pewno zwiedzając Wałbrzych będziemy w stanie zrobić sporo kroków, dlatego jest to nie lada gratka dla wszystkich osób, które dbają o formę i łączą zwiedzanie z aktywnością fizyczną, wykorzystując do tego np. smartwatch w podróży. W mieście tym zachowało się wiele pięknych kamienic, których historyczne elewacje wciąż wzbudzają zachwyt. Pięknie prezentuje się też neogotycki ratusz z połowy XIX wieku, oraz sąsiadujący z nim gmach prokuratury. Warto też zajrzeć na miejski rynek oraz zajrzeć do wałbrzyskiego kościoła parafialnego.

Noclegi w Wałbrzychu

Kto znajdzie tanie noclegi w Wałbrzychu, ten będzie mógł dodatkowo odkrywać atrakcje znajdujące się w jego najbliższej okolicy. Gdzie warto się wybrać? Do Jedlinki – znanego uzdrowiska, w którym czeka ciekawy pałac, oraz do Szczawna – znanego kurortu, kuszącego zadbanym parkiem, zabytkową pijalnią wód oraz pełną zieleni okolicą. Wałbrzych jest też świetnym punktem wypadowym w Góry Wałbrzyskie, a przede wszystkim na Borową – najwyższy szczyt tego pasma. Tak różnorodne atrakcje sprawiają, że w Wałbrzychu nudzić się nie można, a spędzony tu czas dla nikogo nie będzie czasem straconym.