Wałbrzych: Zmiana w systemie płatności za bilety autobusowe – koniec współpracy z mPay

Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta (ZDKiUM) w Wałbrzychu przekazuje informacje o istotnej zmianie dotyczącej płatności za bilety autobusowe. Jak wynika z oficjalnych komunikatów, od dnia 30 czerwca 2024 roku umowa miejskiej spółki ze sprzedawcą biletów – firmą mPay – dobiega końca. W konsekwencji tej decyzji, po wskazanym terminie nie będzie możliwe korzystanie z aplikacji mPay do zakupu jednorazowych lub czasowych biletów autobusowych. ZDKiUM wystąpił również z oficjalnym wnioskiem do operatora serwisu mPay o wyłączenie aplikacji z dniem 1 lipca 2024 roku.

Mimo zakończenia współpracy z mPay, ZDKiUM zapewnia, że pasażerowie nadal będą mieli możliwość zakupu biletów na komunikację miejską – zarówno jednorazowych, jak i czasowych – poprzez inne aplikacje mobilne. Do dyspozycji pozostają trzy inne platformy do zakupu biletów:

Przedstawiciele Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu apelują do pasażerów, którzy korzystali z aplikacji mPay do zakupu biletów jednorazowych i czasowych, o rozliczenie zgromadzonych na koncie środków pieniężnych nie później niż do 30 czerwca 2024 roku. Informują również, że w przypadku chęci zwrotu zgromadzonych środków z tzw. portmonetki, należy skierować odpowiednią prośbę bezpośrednio do firmy mPay. Zaznaczają przy tym, że decyzja o zakończeniu współpracy z firmą mPay wynika z przyczyn, które nie są uzależnione od decyzji ZDKiUM.