W jakim zawodzie najszybciej znajdziesz pracę w Wałbrzychu?

Wałbrzych jest miastem wielu możliwości, jeśli chodzi o zatrudnienie. Jeśli zastanawiasz się, w jakim zawodzie można najszybciej znaleźć pracę w Wałbrzychu, to przybliżymy stanowiska, które są najbardziej popularne, a tym samym pożądane i łatwo dostępne. Dzięki temu będziesz mógł szybciej aplikować na wybrane stanowisko i, być może, znajdziesz satysfakcjonujące zatrudnienie.

Kierowca kat. B – przewóz osób albo kierowca autobusu 

W Wałbrzychu często poszukiwani są kierowcy. Ma to związek z dobrze rozbudowaną siecią komunikacyjną. Warto tutaj zauważyć, że rzeczywiście coraz więcej osób przesiada się z samochodu do autobusu, stąd też zapotrzebowanie na kierowców autobusów czy busów jest spore. Zobacz ogłoszenia o pracę w Wałbrzychu – GoWork, gdzie znajdziesz między innymi oferty pracy dla kierowców kat. B i kat. D. Trzeba tutaj jednak wiedzieć, że kurs prawo jazdy kat. D można rozpocząć w wieku 24 lat. Jednocześnie znalezienie pracy jako kierowca zasadniczo nie jest trudne, nie trzeba także mieć doświadczenia w zawodzie. Chcąc podjąć pracę jako kierowca kat. B trzeba posiadać uprawnienia przynajmniej od roku. To także dobry wybór dla osób, które chcą zmienić pracę i szukają nowych wyzwań zawodowych. 

Sprzedawca – praca w pełnym lub niepełnym wymiarze etatu 

Zapotrzebowanie na sprzedawców jest cały czas duże. W Wałbrzychu bardzo łatwo można znaleźć pracę jako sprzedawca. Dotyczy to najczęściej małych sklepów spożywczych, gdzie można pracować zarówno w pełnym wymiarze czasu pracy, jak i na część etatu. Trzeba tutaj wiedzieć, że pracodawcy poszukują pracowników z doświadczeniem. Należy też posiadać aktualną książeczkę sanitarno-epidemiologiczną. Istotne znaczenie ma miła aparycja i kultura osobista. 

Magazynier – obsługa dostaw i sortowanie paczek 

W Wałbrzychu można łatwo znaleźć pracę jako magazynier. Również w tym przypadku nie trzeba mieć dużego doświadczenia. Wiele firm oferuje pracownikom nawet możliwość przeszkolenia. Trzeba jednak pamiętać o tym, że także w tym przypadku konieczne jest posiadanie książeczki do celów sanitarno-epidemiologicznych. Do tego mile widziany jest ukończony kurs operatora wózków widłowych. Ważna jest ponadto umiejętność obsługi wózków platformowych. Choć kurs na operatora wózków widłowych nie jest bardzo tani, to można skorzystać z dofinansowania z urzędu pracy. 

Pracownik budowlany – wykwalifikowany murarz czy tynkarz poszukiwany 

Branża budowlana ciągle się rozwija i choć obecnie mówi się, że może dojść do jej spowolnienia, to jednak w Wałbrzychu nadal występuje relatywnie duże zapotrzebowanie na pracowników budowlanych. W przeciwieństwie jednak do lat ubiegłych aktualnie występuje duże zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników budowlanych, szczególnie murarzy i tynkarzy. W tym przypadku minimum kilkuletnie doświadczenie jest wymagane. Zdecydowanie mniejsze zapotrzebowanie jest na niewykwalifikowanych pracowników pomocniczych w branży budowlanej. Przy czym, aby podjąć taką pracę, nie trzeba wcale mieć doświadczenia, ale trzeba mieć duży zapał do pracy oraz siłę, a także być okazem zdrowia, gdyż taka praca jest ciężka i naprawdę wymagająca. 

Doradca klienta w firmie 

Zapotrzebowanie na doradców klientów jest spore. Dotyczy to zarówno telefonii komórkowych, firm ubezpieczeniowych czy zajmujących się sprzedażą i montażem paneli fotowoltaicznych. Tutaj wymagana jest komunikatywność, znajomość technik sprzedaży oraz wiedza na temat danej branży. Mile widziane jest również doświadczenie. Tutaj należy wiedzieć, że taka praca często ma formę umowy zlecenia, zaś zarobek zależy od ilości pozyskanych klientów.