VII Dolnośląski Festiwal Ognia: przegląd artystów i darmowe warsztaty kuglarskie w Wałbrzychu

Wałbrzych zaprasza na kolejną, już siódmą edycję Dolnośląskiego Festiwalu Ognia. Wydarzenie zaplanowano na sobotę, 2 września na terenie Starej Kopalni. Oficjalny początek festiwalu nastąpi o godzinie 18:00. Na scenie zaprezentują się cztery zespoły oraz czternaście indywidualnych wykonawców. Dodatkowo, dla osób chętnych do aktywnego uczestnictwa przewidziano bezpłatne warsztaty kuglarskie.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wałbrzyski Ośrodek Kultury, Dolnośląski Festiwal Ognia jest organizowany już po raz siódmy. Pierwszym punktem tegorocznego programu będą darmowe warsztaty kuglarskie, które rozpoczną się o 18:00 w sobotę 2 września. Warsztaty poprowadzi Jerzy „Solo” Kozłowski, znany na polskiej scenie fireshow artysta.

Z jakich praktycznych umiejętności będą mogli skorzystać uczestnicy warsztatów? Kamila Domańska z Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury wyjaśnia, że odbędą się one pod znakiem różnorodnych dziedzin cyrkowych i kuglarskich. Wszystko to skierowane jest do osób w różnym wieku. Część naukowa będzie obejmować żonglerkę piłkami oraz ćwiczenia z balansu i koordynacji.

Oficjalna inauguracja Dolnośląskiego Festiwalu Ognia nastąpi o godzinie 20:00. To właśnie wtedy cztery grupy i czternastu solistów staną na placu eventowym. Artystów czeka rywalizacja o nagrody finansowe – dla grupy główna nagroda wynosi 2 tysiące złotych, natomiast soliści będą mogli zdobyć 1 tysiąc złotych. Werdykt co do zwycięzców przewiduje się na godzinę około 22:30.