Uwaga! W Wałbrzychu i okolicy duże opóźnienia w kursowaniu pociągów mogą utrzymywać się przez cały dzień

Pęknięcie sieci trakcyjnej na stacji Wrocław Główny, które zostało zauważone o godzinie 8:45 przez służby techniczne PKP PLK, może mieć negatywne konsekwencje dla taborów w całym województwie przez resztę dnia, a być może nawet dłużej. Zdarzenie to nadal zaważa na funkcjonowaniu Wrocławskiego Węzła Kolejowego, co wpływa na ruch pociągów przemieszczających się przez stację Wrocław Główny.

Głównie dotknięte dysfunkcją są pociągi, które kursują z kierunku Poznania, Głogowa oraz Legnicy. Specjalny tabor pracuje na miejscu uszkodzenia sieci trakcyjnej, aby jak najszybciej przywrócić normalne funkcjonowanie linii kolejowej.

O wszelkich zmianach w kursowaniu pociągów informacje są dostępne na stacjach i przystankach, a także na stronie internetowej portalu pasażera. Pociąg o numerze 69263, który miał odjechać ze Szklarskiej Poręby Górnej o 8:33 i dojechać do Wrocławia Głównego o 11:38, jest opóźniony o 40 minut. Pociągi do Rawicza zostały anulowane.

Alternatywą dla pociągu nr 66893 kursującego z Bielawy Zachodniej (12:10) do Dzierżoniowa Śląskiego (12:19) oraz pociągu nr 69894 relacji Dzierżoniów Śląski (12:30)- Bielawa Zachodnia (12:39), jest autobusowa komunikacja zastępcza.

Więcej problemów przysparza intensywnie padający śnieg w regionie. Ostrzeżenie meteorologiczne, które miało miejsce w naszym regionie, skończyło się na powiecie kamiennogórskim od strony zachodniej i przestało obowiązywać o godzinie 11:00.