Utrudnienia w ruchu drogowym na ulicach Wałbrzycha

We wtorek, dokładnie około godziny 10:00, na ulicach naszego miasta miały miejsce pewne przeszkody, które zakłóciły normalny przebieg ruchu drogowego. Tego dnia poruszanie się po wałbrzyskich drogach nie było tak płynne jak zazwyczaj.

Do incydentu doszło, gdy 85-letni mieszkaniec Wałbrzycha, kierujący samochodem osobowym, podczas skrętu z ulicy Długiej w kierunku ulicy Dunikowskiego, nie dostrzegł nadjeżdżającego z przeciwnego kierunku pojazdu. Kierowcą drugiego auta był 28-latek. Niestety, nieuwaga starszego pana doprowadziła do kolizji obu samochodów osobowych.

Zespół medyczny, który szybko dotarł na miejsce zdarzenia, udzielił natychmiastowej pomocy wszystkim uczestnikom kolizji. Na szczęście, mimo zderzenia żadna osoba nie odniosła poważniejszych obrażeń. Policjanci odpowiedzialni za ruch drogowy, którzy przybyli na miejsce wypadku, potwierdzili trzeźwość obu kierowców.

Jednemu z pojazdów odebrano dowód rejestracyjny ze względu na powstałe w wyniku zderzenia uszkodzenia. Natomiast sprawca kolizji, 85-letni wałbrzyszanin, został ukarany mandatem karnym. Kwota kary wynosiła 1,5 tysiąca złotych, a dodatkowo doliczono mu 10 punktów karnych.