Umowy podpisane na znaczące poprawki infrastruktury drogowej w Szczawno-Zdroju

Szczawno-Zdrój, małe spa w okolicach Dolnego Śląska, jest gotowe na szereg poprawek infrastruktury drogowej. Główne ulice miasta doświadczą znaczących zmian, dzięki czemu piesi i rowerzyści będą mogli podróżować bezpieczniej i wygodniej. Wszystko to jest możliwe dzięki umowom podpisanym po ogłoszeniu czterech przetargów na inwestycje drogowe przez lokalną gminę.

Pierwszy z tych przetargów, dotyczący ulicy Wita Stwosza, został już przyznany. Teraz urząd miasta Szczawna-Zdroju potwierdza, że dwie kolejne umowy zostały podpisane. Te umowy obejmują „Budowę ciągu pieszo-rowerowego na ul. Kolejowej w Szczawnie-Zdroju” i „Modernizację trzech przejść dla pieszych w ciągu drogi gminnej ulic Solickiej i Kolejowej”.

Prace w ramach pierwszej umowy obejmują przebudowę chodnika wzdłuż ul. Kolejowej na ścieżkę dla pieszych i rowerzystów, pomiędzy ulicami Ratuszową a Ułanów Nadwiślańskich. Projekt zakłada poszerzenie chodnika po prawej stronie od ul. Wojska Polskiego, aby umożliwić bezpieczne korzystanie z niego pieszym i rowerzystom. Dodatkowo, ruch drogowy zostanie przekierowany, a rondo na skrzyżowaniu ul. Kolejowej i ul. Adama Mickiewicza zostanie delikatnie zmodyfikowane. Firma Sudeckie Drogi sp. z o.o. ze Świdnicy będzie odpowiedzialna za realizację tego projektu, wartego 1 271 737,71 zł brutto, w ciągu 8 miesięcy od daty podpisania umowy.

Druga umowa koncentruje się na modernizacji trzech przejść dla pieszych przy ulicach Solickiej i Kolejowej. Prace obejmują między innymi montaż czujników radarowych na sygnalizacjach świetlnych, które będą aktywować czerwone światło dla pojazdów przekraczających dozwoloną prędkość. Projekt będzie realizowany przez firmę Ductus Sp z o.o. z Ostrowa Wielkopolskiego, która ma 7 miesięcy na wykonanie prac o wartości brutto 313 650 zł.