Szybka reakcja policji na podejrzenie podpalenia w Zagórzu Śląskim

Mężczyzna w wieku 49 lat jest podejrzany o celowe podpalenie mieszkania socjalnego, które zajmował w miejscowości Zagórze Śląskie. Policja zatrzymała go tuż po interwencji. Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu go na okres trzech miesięcy. Jeśli zostanie uznany za winnego, grozi mu kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Incydent miał miejsce w budynku mieszkalnym w Zagórzu Śląskim, gdzie 49-latek był lokatorem jednego z mieszkań socjalnych. Po zgłoszeniu policyjnym i przeprowadzonych czynnościach, funkcjonariusze ruchu drogowego natychmiast go zatrzymali. Sąd zadecydował o umieszczeniu mieszkańca powiatu wałbrzyskiego w areszcie na trzy następne miesiące, do czasu rozstrzygnięcia sprawy.

Pożar wybuchł w minioną środę, około godziny 13:30, w jednym z mieszkań socjalnych przy ulicy Głównej w Zagórzu Śląskim. Zarówno straż pożarna jak i mieszkańcy wspólnie gasili płomienie. Policja potwierdziła, że nikt w wyniku zdarzenia nie ucierpiał. Komisarz Marcin Swieży z wałbrzyskiej policji poinformował, że 49-letni mężczyzna, mieszkaniec tego mieszkania, jest podejrzany o podpalenie.

W przeszłości mężczyzna był już notowany przez policję za „popełnienie innych czynów zabronionych”. Teraz stanie on przed sądem jako osoba podejrzana o podpalenie, co stanowi poważne przestępstwo. W przypadku skazania, grozi mu kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Wałbrzychu, po przeanalizowaniu zgromadzonego materiału dowodowego, zadecydował o umieszczeniu 49-latka w areszcie na okres trzech miesięcy.

Mężczyzna został już przetransportowany do Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie.