wypadek-autobus

Sześć osób rannych na Dolnym Śląsku. Autobus z pasażerami zderzył się z samochodem

Wczoraj na drodze wojewódzkiej nr 395 doszło do groźnego wypadku, podczas którego wypełniony pasażerami autobus zderzył się z samochodem osobowym. W wyniku zderzenia sześć osób zostało poddanych hospitalizacji, w tym jedna jest w stanie krytycznym. Na czas oględzin zablokowano także odcinek drogi na trasie Strzelin – Wrocław.

Dnia 25 kwietnia około godziny 14:00 dyżurny policyjny przyjął zgłoszenie, że na drodze wojewódzkiej nr 395 między Strzelinem a Wrocławiem doszło do wypadku z udziałem autobusu i samochodu osobowego. Na miejsce oddelegowano strzelińskich funkcjonariuszy, zastępy straży pożarnej i zespół ratownictwa medycznego.

Jak podaje mł. asp. Łukasz Porębski, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie, według wstępnych ustaleń, podróżujący w kierunku Strzelina kierowca samochodu wjeżdżając na łuk drogi, stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka autobusem, który przewoził grupę pasażerów.

Przeczytaj też o zderzeniu autobusu z drzewem na infowodzislaw.pl.

Kierowca samochodu osobowego w stanie krytycznym

W wyniku wypadku rannych zostało sześć osób, w tym także kierowca samochodu. Wszystkich poszkodowanych przewieziono do szpitala. Kierowca pojazdu jest w stanie krytycznym, a pozostałe pięć osób narzekało na bóle w okolicach kręgosłupa i klatki piersiowej. Stan zdrowia pasażerów autobusu nie zagraża ich życiu.

Na czas oględzin i oczyszczania miejsca wypadku odcinek DW 395 na trasie Strzelin – Wrocław został zablokowany, kierując innych uczestników ruchu na drogi objazdowe. Odcinek DW 395 został odblokowany dopiero po godzinie 17:00.