Święty Mikołaj odwiedza Dom Seniora Rusinowa, przynosząc powyżej 100 prezentów

Dom Seniora Rusinowa był na celowniku Świętego Mikołaja już po raz szósty. Cieszył się on obecnością Mikołaja, który z radością dostarczył ponad 100 paczek dla jego mieszkańców, jak również dla seniorów z innych ośrodków w Wałbrzychu. Wszystko, czego pragnęli, zawierali w swoich listach do Mikołaja i to właśnie otrzymali.

Każdego roku Stowarzyszenie Nestor przygotowuje niezapomniane obchody Mikołajek. Pierwszym krokiem jest napisanie przez seniorów listów do Świętego Mikołaja, które następnie są publikowane na stronie internetowej Domu Seniora Rusinowa. To otwiera drogę dla wszystkich, którzy chcą stać się pomocnikami Mikołaja, do wyboru listu i spełnienia marzeń osoby, która go napisała. Jak co roku, również tym razem pomocnicy Mikołaja sprostali wyzwaniu, zapewniając seniorom wiele szczęścia.

„Nasi hojni darczyńcy – lokalni elfy z Wałbrzycha i innych miejsc – pokazali swoją niezawodność poprzez ilość paczek, które otrzymaliśmy. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do naszej inicjatywy. Składamy serdeczne życzenia na zbliżające się święta i oczekujemy na kontynuację naszej współpracy. W Nowym Roku życzymy Wam ogromnej pomyślności i zdrowia,” powiedziała Dorota Zarzycka, dyrektor Domu Seniora Rusinowa i prezes Stowarzyszenia Nestor.

Ze względu na hojność darczyńców, prezenty trafią do ponad 100 osób, nie tylko z Domu Seniora Rusinowa.

„Prezenty zostaną również wręczone w Dziennych Domach Seniora na Podzamczu i Podgórzu. Rozdamy je podczas wigilii w najbliższych dniach. Nie zapomnimy również o seniorach z Białego Kamienia”, dodała Dorota Zarzycka.

Seniorzy, jak zwykle, prosili głównie o proste upominki, takie jak przedmioty codziennego użytku, kosmetyki czy słodycze.

„Niewątpliwie jest to spełnienie wszystkich marzeń wyrażonych w listach. Były to najróżniejsze rzeczy, takie jak kawa, herbata, balsamy, ciepłe koce, piżamy, skarpety. Jeden z panów prosił o mały radiowy odbiornik i wiem, że na pewno go dostał”, wymienia Dorota Zarzycka.