Starosta Leonard Górski i jego zastępca Mirosław Lech odwiedzają Dzikowiec: Rozpoczęcie budowy wieży widokowej i modernizacji Starostwa Powiatowego

Dzień dzisiejszy obfitował w wydarzenia na Dzikowcu, które były pod bacznym okiem starosty Leonarda Górskiego oraz jego zastępcy, Mirosława Lecha. Na miejscu oficjalnie ruszyła budowa nowej konstrukcji, wieży widokowej, która będzie służyć nie tylko jako atrakcja turystyczna, ale także jako punkt monitoringu przeciwpożarowego. Planowany obiekt będzie się wznosił na wysokość 37 metrów. Koszt inwestycji wyniesie około 6,5 mln złotych, na które Powiat Wałbrzyski otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Prace budowlane potrwają do jesieni 2024 roku.

Podczas gdy na Dzikowcu rozpoczynają swoje prace budowniczowie, sytuacja jest bardzo podobna w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu. Otóż dzisiejszy dzień obfitował tam w szereg prac remontowych, które mają na celu dostosowanie obiektu do potrzeb mieszkańców Powiatu oraz pracowników starostwa. Wśród nich znajduje się budowa windy, która ułatwi dostęp do pomieszczeń, oraz modernizacja systemu ogrzewania. Wszystkie te prace będą miały łączny koszt około 2 mln złotych.