Spór o budżet Unii Europejskiej. Jest komentarz Romana Szełemeja

 Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemeja wypowiedział się na temat dotyczący budżetu Unii Europejskiej. Na konferencji, która odbyła się 8 grudnia miał ze sobą stos deklaracji dotyczących likwidacji pieców węglowych. Jak informuje prezydent, toczy się spór o weto do budżetu unijnego, a skutkiem tego jest brak funduszu sprawiedliwej transformacji. Roman Szełemeja oznajmia, że podpisanych jest wniosków na około 5 milionów złotych, natomiast prezydent dysponuje w budżecie tylko jednym milionem złotych. Pragnie jednak przed końcem roku podpisać kilkaset umów i przekazać pieniądze, 

Jakie plany na przyszły rok związane z dofinansowaniem?

Jak zaznacza prezydent Wałbrzycha, pragnie zrobić wszystko, aby poprawić sytuację w Wałbrzychu i pomóc wszystkim osobom składających wnioski odnośnie dofinansowania. Na przyszły rok zostało zaplanowane zdobycie pieniędzy z funduszu sprawiedliwej transformacji z Unii Europejskiej. Niestety z powodu złej strategii negocjacyjnej polskiego rządu wetowania budżetu, pozbawia nas szansy na lepsze życie. Prezydent pragnie dla miasta rozwoju, poprawy jakości życia. Chce, aby wszystkim mieszkańcom żyło się lepiej, aby dzieci rozwijały się w zdrowszych i przyjaznych warunkach, a w późniejszych latach mogli zdobyć odpowiednie wykształcenie i dobrą pracę. Zaznacza, że państwo utrudnia nam dążenie do funkcjonowania na wyższym poziomie. 

Apel Romana Szełemeja do rządu

Prezydent w imieniu swoim, samorządów i wszystkich mieszkańców Wałbrzycha apeluje do rządu, aby nie czynić weta i nie pozbawiać nas szansy rozwoju. Chcemy wspomóc naszych mieszkańców, poprzez dofinansowanie zmiany pieca i poprawić stan zdrowia. Szełemeja informuje, że w dniach 9,10 i 11 grudnia zostaną oflagowane obiekty publiczne flagami polskimi i unijnymi. Chce, aby wszyscy mieszkańcy pokazali, że jesteśmy w Unii Europejskiej i chcemy odzyskać pomoc, którą nam kiedyś obiecano. Prezydent Szełemeja zaznacza, że został wybrany w celu bronienia Wałbrzycha i walczenia o dobro jego mieszkańców i ich lepszą przyszłość. Jesteśmy dumni z jego postawy i życzymy powodzenia w dalszej realizacji planów.