Rusza akcja biało-niebieskich Mikołajów!

Od dziesięciu lat kibice pomagają potrzebującym. Akcja biało-niebieskich Mikołajów to inicjatywa fanów futballu oraz koszykówki. Chodzi oczywiście o kibiców Górnika Wałbrzych i Górnika Trans.eu oraz MKS Mazbud Szczawno-Zdrój. Wolontariusze zbierają dla seniorów oraz dzieci z Domów Dziecka.

Łączy ich nie tylko sport

Wszystkich zaangażowanych kibiców łączy nie tylko wspólna pasja do sportu, ale również chęć niesienia pomocy tym, którzy najbardziej jej potrzebują. Organizują oni dla seniorów oraz dzieci z Domu Dziecka, przedświąteczną zbiórkę żywności, odzieży i środków czystości. Na liście instytucji, które są wpieranie nierzadko, znajduje się również Dom Samotnej Matki. Jeżeli uda się uzbierać więcej darów niż pierwotnie się zakładało, obdarowywane są również rodziny w potrzebie z Wałbrzycha oraz samotni wałbrzyscy seniorzy.

Co najczęściej jest potrzebne?

Próżno na liście potrzebnych rzeczy szukać towarów luksusowych. Do najbardziej potrzebnych rzeczy i produktów należą: mydło, szampon, makaron, ryś, kawa, herbata, pampersy, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, proszki do prania, soki, środki czyszczące, czy żywność w puszkach. Do życzeń specjalnych natomiast należy odzież, buty, pościel, czy zabawki dla dzieci. Z pozoru proste towary, których nikomu nie powinno brakować, są dla osób, którym pomagają kibice zaangażowani w biało-niebieskiego Mikołaja bardzo pożądane i wartościowe. 

Biało-Niebieski Mikołaj

Pomysł zrodził się dzięki kibicom Górnika Wałbrzych. To właśnie ci ludzie, zapoczątkowali tę niesamowitą inicjatywę. Wydarzenie charytatywne odbywanie się co roku, od dziesięciu lat i co roku czyni święta lepszymi dla wielu potrzebujących dzieci, dorosłych i seniorów. Co istotne biało-niebieski Mikołaj odwiedza dzieci osobiście, aby obdarować je prezentami takimi jak słodycze i zabawki. Paczkę może zrobić każdy, wystarczy skontaktować się z biało-niebieskim Mikołajem i dogadać szczegóły.