Remonty w nowym roku. Pierwsze będą budynki urzędu

W nowym roku mieszkańcy Wałbrzycha mogą spodziewać się wielu modernizacji budynków w mieście. Już teraz wiadomo, że ratusz planuje modernizację jednego budynku, który wymaga odwodnienia, natomiast dwa kolejne w ramach prac będą miały wymieniony dach. Urzędnicy zbierają niezbędną dokumentację w tej sprawie.

Potrzebny wykonawca

Obecnie Urząd Miejski w Wałbrzychu poszukuje wykonawcy wszelkich inwestycji. Budynków w potrzebie w mieście nie brakuje. Przetarg na firmę wykonawczą dotyczy projektu „Modernizacja i budowa budynków komunalnych zadanie polegające na remontach budynków administracyjnych Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu”.

Prace budowlane i remontowe

W ramach projektu planowany jest remont dachu budynku przy ulicy Kopernika 2. W budynku zostanie wymienione poszycie dachowe, kominy oraz zostaną wymienione obróbki blacharskie, tuż nad segmentem wyższym, który przylega do budynku przy ulicy Dmowskiego 8A.  Zostanie także przeprowadzony przegląd i być może w jego wyniku zostaną również wymienione włazy dachowe, klapy oddymiające oraz świetliki dachowe. Naprawione zostaną również rynny i rury spustowe.

Remont dachu czeka również budynek przy ulicy Słowackiego 23A. Prace jednak będą wykonywane na niższym segmencie budynku oraz na części głównej. Tutaj zostanie wymienione całe poszycie dachowe, obróbki blacharskie, rury spustowe, rynny oraz będzie miał miejsce remont kominów. Naprawa obejmie również balkon przylegający do dachu.

Budynek przy ulicy Dmowskiego 2 natomiast doczeka się odwodnienia. Jakiś czas temu Urząd Miasta przejął budynek po byłej aptece. Wymaga on jednak kilku prac, aby mógł znowu zostać przekazany do użytku. W budynku konieczna jest wymiana rury spustowej do kanalizacji. Należy również przeprowadzić odwodnienie oraz zasypanie kanału deszczowego. Elewacja również doczeka się liftingu, a wszelkie ubytki zostaną uzupełnione. 

Przetarg na wykonawcę

Przetarg był już ogłoszony jakiś czas temu i trwał do 11 grudnia 2020 roku. Teraz Urząd wybierze i ogłosi oficjalnego wykonawcę prac, dokładny termin realizacji nie jest jeszcze znany.