Remont ulicy Wrocławskiej w Wałbrzychu: Aktualizacja dotycząca kluczowej inwestycji drogowej

Za jedną z najważniejszych nadchodzących inwestycji drogowych uważa się planowane prace remontowe na ulicy Wrocławskiej w Wałbrzychu. Czy jednak możemy dowiedzieć się, na jakim etapie są przygotowania do tych fundamentalnych prac konserwacyjnych na tej kluczowej arterii miasta? Czy istnieją jakiekolwiek przeszkody, które mogą spowolnić realizację tych planów?

Kiedy informowaliśmy wcześniej o planach miejskich na rok 2024 (Zobacz nasz poprzedni artykuł: „Wałbrzych: już wiadomo, jakie inwestycje zaplanowano na 2024 rok (LISTA, FOTO)”), w projekcie budżetu na ten rok znalazło się coś, co można by określić jako „pozostałość” z poprzednich lat. Był to projekt przebudowy wiaduktu w celu spełnienia norm skrajni drogowej na drodze krajowej nr 35 – ul. Wrocławska. Wartości tego projektu szacuje się na 19 270 641 zł.

Jednak po styczniowej aktualizacji budżetu pojawił się w nim kolejny „spadek” z poprzednich lat. Tym razem chodzi o przebudowę skrzyżowania ulic Długiej i Wrocławskiej, a także samej ulicy Wrocławskiej – począwszy od tego skrzyżowania aż do Odlewniczej. Przyznane środki na ten etap projektu wynoszą łącznie 192 300 zł, co przewiduje się na rok 2024.