Przebudowa skrzyżowania ulic Moniuszki i Sikorskiego: początek prac nad nowym rondem

Początek prac związanych z przebudową skrzyżowania ulic Moniuszki i Sikorskiego w naszym mieście to fakt. Prace, które zostały rozpoczęte niedawno, mają na celu stworzenie nowego ronda w tym miejscu. Zakończenie wszystkich działań jest zaplanowane na mniej więcej 18 miesięcy od teraz.

Berger Bau Polska Sp. z o.o., zwycięzca przetargu na realizację tego zadania, musi nie tylko przebudować skrzyżowanie, ale także wyremontować pewien odcinek ulicy Moniuszki. Na razie prace dotyczą fragmentu Moniuszki o długości 650 metrów, licząc od strony Gaju. Po usunięciu nawierzchni z jednej z jezdni, wprowadzono tam ruch wahadłowy.

Jeszcze trwają rozmowy dotyczące przyszłej organizacji ruchu w czasie budowy ronda. Szczegóły zostaną ogłoszone w najbliższym czasie.

Planowane rondo na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Moniuszki będzie rondem turbinowym. Ponadto, plany obejmują budowę chodnika oraz ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Moniuszki. Szacowany koszt tych prac wynosi ponad 14 milionów złotych.

Prace przygotowawcze do remontu ulicy Beethovena również już trwają. Przebudowa tej ulicy jest częścią większego projektu, który obejmuje budowę bazy magazynowo-transportowej dla Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych.

Oprócz tego, prace są prowadzone również na budowie Obwodnicy Boguszowa. Aktualnie jest tam przebudowywane skrzyżowanie ulic Wałbrzyskiej i Krakowskiej. Zmieniła się tam organizacja ruchu, jednak nadal obowiązuje ruch wahadłowy.