Policyjne działania przeciwko nietrzeźwym kierowcom w Wałbrzychu i powiecie

Mimo regularnych kontroli drogowych oraz surowych konsekwencji, wiele osób nadal decyduje się na prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu. W ciągu jednego dnia, a dokładniej w poniedziałek 6 listopada, funkcjonariusze z komendy policji w Wałbrzychu oraz z Boguszowa-Gorc zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich był wręcz kompletnie pijany.

Na początek, około 9:30 rano na ulicy Armii Krajowej w dzielnicy Stary Zdrój, na celownik policjantów trafił 55-letni mężczyzna. Badanie alkomatem wykazało, że miał on we krwi niemal 0,5 promila alkoholu. Jego dalsza jazda została uniemożliwiona przez stróżów prawa, którzy zabrali mu prawo jazdy. Teraz czeka go proces sądowy.

Kolejna sytuacja dotyczy mieszkańca pobliskiego Boguszowa-Gorc. Około godziny 12:30 na ulicy Głowackiego, podczas rutynowej kontroli drogowej, policjanci zatrzymali 49-letniego mężczyznę prowadzącego samochód osobowy. Badanie alkomatem wykazało wynik 1,62 promila alkoholu w jego organizmie. Jak informują przedstawiciele wałbrzyskiej policji, mężczyzna był kompletnie nietrzeźwy.

Funkcjonariusze przypominają, że walka z nietrzeźwymi kierowcami to jedno z priorytetowych działań policyjnych. Codziennie prowadzone są akcje mające na celu eliminowanie tego typu zagrożeń na drogach.