Pierwsze Międzynarodowe Targi Pracy w Wałbrzychu

Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na Międzynarodowe Targi Pracy w Wałbrzychu.

Wydarzenie odbędzie się 21 września 2022 r. w godzinach: 10:00-13:00. Wszyscy zainteresowani są proszeni o przybycie do Hotelu Biały, przy ul. Piotra Wysockiego 45. 

Głównym celem przedsięwzięcia jest przybliżenie informacji niezbędnych do znalezienia i podjęcia bezpiecznego zatrudnienia w Polsce i poza granicami kraju. Jest to również okazja do nawiązania współpracy między firmami i instytucjami z obszaru rynku pracy.

Podczas targów zaprezentuje się około 50-ciu wystawców z całej Europy. Odwiedzający będą mogli przeglądać oferty pracy nie tylko z Polski, ale także Niemiec, Czech, Austrii i Holandii. 

Jak informuje Zuzanna Bielawska – wicedyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy, na targach znajdą się również stoiska instytucji, na których będzie można uzyskać informacje z zakresu prawa pracy, zabezpieczenia społecznego, możliwości wsparcia dla poszukujących pracy i pracujących, zasiłków społecznych, czy też ofert edukacyjnych.

Kogo poszukują pracodawcy?

Na rynku najbardziej potrzebni są obecnie spawacze, ślusarze, instalatorzy fotowoltaiki, pracownicy produkcji, elektrycy, kierowcy, operatorzy wózków widłowych, operatorzy CNC, a także pracownicy w branży budowlanej, hotelarskiej, medycznej, czy też usług osobistych.

Sprawdź, jak aktualnie wygląda rynek pracy w Polsce.

Warto przygotować wcześniej kilka egzemplarzy CV. Jeżeli ktoś nie będzie miał wydrukowanych lub skserowanych swoich dokumentów aplikacyjnych, może bezpłatnie skorzystać z takiej usługi oraz doradztwa na stoisku EURES Dolny Śląsk. Dodatkowo dla pracodawców przygotowane będzie oddzielne stanowisko z informacjami dotyczącymi dofinansowań do kursów i szkoleń z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.