Nowoczesna wieża widokowa w Parku Sobieskiego wita turystów od czerwca

Wybudowana w Parku Jana III Sobieskiego wieża widokowa, ma zostać udostępniona dla turystów już w czerwcu. Koszt jej realizacji wyniósł około 10 milionów złotych, a z jej szczytu będzie można podziwiać panoramę miasta z ponad 30 metrów nad ziemią. Wejście na tę nową atrakcję turystyczną będzie jednak płatne, a sama wieża planuje się zamykać na noc.

21 czerwca wyznaczono na oficjalną datę otwarcia nowej wieży, która powstała na Wzgórzu Parkowym. Tego dnia wszyscy chętni będą mogli bezpłatnie skorzystać z możliwości wejścia na nią. Od soboty cena biletu wynosić będzie 10 złotych za osobę. Mieszkańcy Wałbrzycha, którzy posiadają kartę mieszkańca „Kocham Wałbrzych”, mogą liczyć na znaczącą zniżkę – za wejście zapłacą jedynie złotówkę. Planuje się, że wieża będzie dostępna dla zwiedzających od wschodu do zachodu słońca.

Bilety na wejście na wieżę będzie można nabywać online lub bezpośrednio przed wejściem na atrakcję. Potwierdzono również, że wieża będzie zamykana na noc, jednak planuje się jej oświetlenie, które prawdopodobnie zostanie uruchomione już w najbliższych dniach.

Informacje o planowanym wprowadzeniu opłat za wejście na wieżę po raz pierwszy pojawiły się w połowie lutego, wywołując spore kontrowersje wśród mieszkańców i turystów. Pomimo licznych komentarzy, prezydent miasta potwierdził, że pomysł płatnego wejścia na wieżę pozostaje aktualny.