Niewyobrażalna ilość dekoracji świątecznych zdobi Zamek Książ – spektakl florystyczny idealny na grudniową wizytę

W tym roku, Zamek Książ w Wałbrzychu przekształcił się w prawdziwe królestwo świąt Bożego Narodzenia. Różnorodność dekoracji jest niewiarygodna: aż 500 choinek zostało udekorowanych przez ręce mistrzów florystyki, którzy wykorzystali ponad 20 tysięcy bombek i innych świątecznych ornamentów. Ta niepowtarzalna aranżacja sprawia, że zamek nigdy wcześniej nie prezentował się tak pięknie i bogato.

Od teraz aż do końca grudnia, zwiedzający będą mogli podziwiać tę unikalną ekspozycję stworzoną przez najzdolniejszych polskich florystów. Przechodząc przez trzy piętra zamku, odkrywają bogato zdobione komnaty i korytarze pełne girland świateł, pachnących choinek, kwiatów oraz stroików na kominkach. Wspaniałe tunele zawieszone na suficie tworzą bajeczne atmosferę.

Inspiracją dla tej florystycznej wystawy były różne legendy i bajki świąteczne, takie jak „Królowa Śniegu” czy „Kraina Lodu”. Jednak nie zabrakło również tradycyjnych bożonarodzeniowych akcentów, jak na przykład olbrzymi Kalendarz Adwentowy.

Projekty i wykonanie tych fantastycznych ozdób to dzieło trzech zespołów florystów. Pracowali pod czujnym okiem Mistrzów Florystyki: Marty Kondzielnik z Stowarzyszenia Florystów Polskich, trio Tomasza Maxa Kuczyńskiego, Zygmunta Sieradzana i Edyty Zając – Chruściel z Międzynarodowego Instytutu Florystyczny oraz Macieja Krzusa i Stefanii Początek, którzy współpracowali z zespołem florystów i uczniami Zespołu Szkół Medyk z Jawora.