Nieudana próba parkowania zakończyła się uderzeniem w bramę budynku

Na Piaskowej Górze doszło do niecodziennego zdarzenia drogowego, kiedy 49-letni mieszkaniec Wrocławia, próbując zaparkować na ulicy Nałkowskiej, pomylił pedały w swoim samochodzie. Wydarzenie miało miejsce w wtorkowy wieczór, krótko po godzinie 22:00. Zamiast zahamować, mężczyzna niespodziewanie dodając gazu, pędził przez chodnik i żywopłot, by ostatecznie stoczyć się ze skarpy i uderzyć z dużą siłą w bramę budynku oddalonego od jezdni o kilkadziesiąt metrów.

Policja ruchu drogowego otrzymała zgłoszenie o tym nietypowym incydencie. Po przybyciu na miejsce wydarzenia okazało się, że pasażerka pojazdu, 56-latka, została ranna i musiała zostać przewieziona do szpitala. Na szczęście jej obrażenia nie okazały się zagrożeniem dla życia.

Kierowca samochodu osobowego był trzeźwy. Policjanci postanowili jednak nie nakładać na niego mandatu na miejscu zdarzenia. Zamiast tego sporządzili dokumentację dotyczącą incydentu, która zostanie teraz przekazana do sądu. To on zadecyduje o odpowiedniej karze dla sprawcy tego groźnie wyglądającego wypadku drogowego.