Motorowerzysta i hulajnogowiec ukarani za jazdę po alkoholu – wysokie mandaty do zapłacenia

Policjanci z Głuszyca i Wałbrzycha mieli pełne ręce roboty, zatrzymując do kontroli drogowej kolejne osoby, które zdecydowały się prowadzić pojazdy pod wpływem alkoholu. Tym razem sprawcy to motorowerzysta oraz 30-letni mężczyzna na elektrycznej hulajnodze, każdy z nich został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł.

Incydent z motorowerzystą miał miejsce na ulicy Pionierów w Głuszycy w środowy wieczór. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 39-letniego mężczyznę, który prowadził swój pojazd będąc pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało obecność ponad 2 promili alkoholu w wydychanym przez niego powietrzu. Kierowca został ukarany natychmiastowym mandatem o wartości 2,5 tys. zł.

Zaś kilka godzin później, po 22:00, funkcjonariusze z wałbrzyskiej komendy zatrzymali do kontroli 30-latka. Mężczyzna przemieszczał się na hulajnodze elektrycznej, mając w organizmie ponad promil alkoholu. Za swoje nieodpowiednie zachowanie kierowca hulajnogi został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł.

Policja przypomina kierowcom o konsekwencjach jazdy pod wpływem alkoholu. Nie tylko grozi za to wysoka grzywna, ale także do 3 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywotni zakaz kierowania pojazdami.