Gala Ambasadorów Wałbrzycha w Zamku Książ

Za nami Gala Ambasadorów w Wałbrzychu! Była to już dziesiąta edycja tego przedsięwzięcia, która połączona była z niezwykłą aukcją charytatywną. Wydarzenie odbyło się w Zamku Książ. W trakcie minionego wydarzenia wyróżniono trzech nowych ambasadorów, którzy dzięki swojej pracy rozsławiają Wałbrzych na całym świecie.

 

W gronie laureatów z tytułem Ambasadora miasta Wałbrzych 2023 znaleźli się Filip Mecner, Patrycjusz Kochanowski, Kamila Żuk. Filip Mecner jest dziennikarzem oraz menadżerem gwiazd. Patrycjusz Kochanowski jest piosenkarzem znanym szerszej publiczności pod pseudonimem Nullo. Z kolei Kamila Żur jest biathlonistką. Z tej trójki zdecydowanie mieszkańcy naszego miasta mogą być dumni!

 

Wydarzenie było tradycyjnie połączone z aukcją charytatywną. Pieniądze z aukcji zostaną przekazane na rzecz chorych dzieci, które są związane z regionem wałbrzyskim i są pod skrzydłami Fundacji Polska Fala. Dzięki przeprowadzonej akcji zebrano 300 000 złotych. Wśród licytowanych przedmiotów znalazły się m.in. serwis kawowy Porcelany Krzysztof, naszyjnik z białego złota, portret fotograficzny Daisy.