Doradztwo prawne na trudne czasy

Porady prawne w trudnych czasach popandemicznych są usługą pierwszej potrzeby. Zarówno dla osób indywidualnych, jak też podmiotów gospodarczych. Nowelizacje w wielu obszarach prawa sprawiają, że często niezbędna jest pomoc profesjonalnego prawnika, specjalizującego się w danym zagadnieniu. Jak może pomóc adwokat?

Kancelaria prawna Wrocław – usługi

W obszarze działania adwokat może mieć różne usługi, w tym np. wsparcie płatnika w sporach z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, w postępowaniach administracyjnych, karnych i karno-skarbowych, a także cywilnych. Adwokat może też specjalizować się w prawie własności intelektualnej czy też prawie budowlanym, które notabene ulega w tym roku sporym zmianom.

Wsparcie w sporach z ZUS-em

Płatnik składek ZUS ma swoje obowiązki, ale ma też prawa, które Zakład niekiedy łamie. Prawodawstwo w tym zakresie jest dosyć płynne, tak że kiedy płatnik trafia już na salę rozpraw, powinien mieć u boku adwokata biegłego w tej dziedzinie. Sprawdzi on wszystkie potrzebne dokumenty i pomoże wygrać z ZUS-em.

Postępowanie karno-skarbowe

Problemy z prawem często wynikają też z nieznajomości prawa podatkowego. Może tu wchodzić w grę np. nierzetelne prowadzenie ksiąg rachunkowych czy uchylanie się od obowiązku płacenia podatku. Jednak pewne niuanse wykorzystywane przez Fiskus, a znane adwokatom, mogą zaważyć na tym, że podatnik wygra nawet wydawałoby się źle rokującą dla niego sprawę. Obecnie postępowania karno-skarbowe są częste ze względu na zmiany, jakie weszły w kolejnych odsłonach Polskiego ładu. Adwokat pomoże je zinterpretować na korzyść klienta.

Pomoc prawna w postępowaniach administracyjnych

Kancelaria prawna Wrocław może też wesprzeć obywatela lub podmiot gospodarczy w sprawach założonych o uzyskanie lub odzyskanie licencji, zezwolenia czy licencji. Zadba o przygotowanie pism procesowych i wykona ekspertyzy, które sprawią, że klient osiągnie założony cel w postępowaniu administracyjnym.

Wsparcie w zakresie prawa pracy

Ważnym aspektem, który wchodzi w zakres pracy adwokata, jest pomoc dotycząca prawa pracownika czy pracodawcy. Prawnik może zabezpieczyć interesy klienta poprzez pomoc w sporządzeniu umowy o pracy czy kontraktu menadżerskiego. Doradzi w momencie konieczności przeprowadzenia zwolnień. Jest też na pewno bardzo potrzebny w momencie, gdy wchodzi w grę postępowanie sporne z Państwową Inspekcją Pracy czy z Państwową Inspekcją Sanitarną.

Kancelaria prawna Wrocław jest dla klientów wsparciem w sprawach, niezależnie od ich rodzaju czy statusu klienta w postępowaniu. Zawsze dba o interesy klienta, wykorzystując w tym celu bogatą wiedzę i doświadczenie adwokackie.