Czy będą białe święta?

Czy spadnie śnieg na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia? Takie pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców Wałbrzycha. Nie jest to błahe pytanie, ponieważ wielu uważa, że śnieg jest elementem świątecznej atmosfery. Z tego względu jest tak bardzo przez wielu wyczekiwany. Przez kilka minionych sezonów niestety śniegu nie było podczas świąt. Jak będzie tym razem?

Niestety według prognoz pogody śniegu na święta nie będzie. Meteorolodzy przewidują za to opady deszczu. W Wałbrzychu w samą Wigilię przewiduje się, że w ciągu dnia średnia temperatura powietrza osiągnie około 7 stopni Celsjusza. Temperatura w nocy spadnie do 2 stopni Celsjusza. Prawdopodobieństwo opadów deszczu to, aż 29 procent.

W pierwszy dzień świąt temperatura oscylować będzie w okolicach 5 stopni Celsjusza w ciągu dnia, natomiast w nocy około 4 stopni Celsjusza. W tym dniu nie są przewidywane opady deszczu. Prawdopodobieństwo wynosi zaledwie 1 procent. W drugie święto w ciągu dnia można będzie spodziewać się nawet 8 stopni Celsjusza. Prawdopodobieństwo opadów oszacowano na 6 procent.