Ceramika i porcelana z całego świata na Wałbrzyskiej Giełdzie

Wałbrzyska Giełda Ceramiki i Porcelany, ceniony zjazd miłośników wyrobów ceramicznych i porcelanowych, odbędzie się 16 września w Starej Kopalni w Wałbrzychu. Wydarzenie, które potrwa od 11 do 17, jest organizowane przez Stowarzyszenie Ceramików Polskich. Przyciąga ono ekspertów z kraju i za granicy, którzy podziwiają szeroką gamę kolorów, kształtów i twórców tych eleganckich produktów.

Do tej pory zgłosiło się około 20 wystawców nie tylko z Wałbrzycha i okolic, ale także z różnych części Polski, a nawet z Niemiec. Będą prezentować porcelanę użytkową z wielu wytwórni oraz z różnych okresów – od serwisów po filiżanki, dzbanki, talerze, patery, cukiernice czy kubki. Na giełdzie nie zabraknie również artystów prezentujących swoje współczesne dzieła ceramiczne oraz stoisk z biżuterią. Wszystko to będzie można nabyć na miejscu, a wystawcy chętnie opowiedzą o swoich produktach i udzielą fachowych porad.

Na giełdzie odbędą się również konkursy w dwóch kategoriach: „Najciekawsza kolekcja porcelany użytkowej” oraz „Najciekawsza kolekcja ceramiki artystycznej”. Nagrodami dla zwycięzców będą unikatowe statuetki ceramiczne, stworzone przez twórców z Centrum Ceramiki Unikatowej WGS BWA. Wydarzeniu będzie towarzyszył Prospekt Giełdowy, dostępny zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

Wałbrzyska Giełda Ceramiki i Porcelany, którą w tym roku opisuje hasło „Uroda kształtów i barw”, jest organizowana już po raz drugi. Jej współorganizatorami są: Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA, CNiS Stara Kopalnia oraz Muzeum Porcelany w Wałbrzychu. Prezes Stowarzyszenia Ceramików Polskich, dr inż. Andrzej Gniazdowski, serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na to wyjątkowe wydarzenie.