Były pracownik wałbrzyskiej firmy oskarżony o kradzież własności firmy

Policjanci z pierwszego komisariatu pionu kryminalnego zatrzymali w Wałbrzychu byłego pracownika lokalnej firmy, oskarżonego o kradzież majątku firmowego, w tym m.in. roweru, różnych elektronarzędzi oraz nagrzewnicy elektrycznej. Mężczyzna jest podejrzany o dokonanie kradzieży na terenie przedsiębiorstwa, które wcześniej zatrudniało go.

Policja otrzymała zgłoszenie o tej kradzieży na początku września. Właściciel firmy zaalarmował, że między lutym a marcem bieżącego roku doszło do zniknięcia znacznej ilości elektronarzędzi, roweru i nagrzewnicy elektrycznej, której łączna wartość wynosiła około 3 tysiące złotych. Właściciel podejrzewał, że za kradzieżą stoi jeden z jego dawnych pracowników. Przed zgłoszeniem incydentu właścicielowi udało się odzyskać pewną ilość narzędzi remontowych, które sprawca przestępstwa zastawił w lombardzie. Jednak rower i nagrzewnica elektryczna nadal są nieodnalezione.

Po przeanalizowaniu zgłoszenia, policjanci ustalili lokalizację podejrzanego i zatrzymali go na ulicy Staszica w Wałbrzychu. 47-letni mężczyzna usłyszał tego samego dnia zarzut kradzieży mienia i niebawem ma być przesłuchany w sądzie. Za ten czyn grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Aktualnie trwa śledztwo mające na celu odzyskanie skradzionego roweru oraz nagrzewnicy elektrycznej.