walbrzych-policja

93-letnia kobieta zastraszana przez swojego syna

93-letnia mieszkanka Jawora bała się wrócić do swojego domu z powodu swojego 58-letniego syna, który bardzo często przebywał w stanie nietrzeźwym. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jaworze otrzymał zgłoszenie od kobiety z prośbą o pomoc, aby mogła ona wrócić do swojego mieszkania.

Powodem był fakt, że w przeszłości jej syn znęcał się nad nią fizycznie i psychicznie, będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyzna wówczas mieszkał ze swoją matką, dlatego notorycznie dochodziło do nieprzyjemnych sytuacji. Sąd Rejonowy w Jaworze wystawił 58-latkowi zakaz zbliżania się do swojej matki i nakazał mu niezwłocznie opuścić lokal. Zabronił też jakiegokolwiek kontaktu z pokrzywdzoną.

Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci przybyli na miejsce, gdzie zastali wystraszoną kobietę, która powiedziała im, że zapomniała zamknąć drzwi wejściowe. Tym sposobem jej nietrzeźwy syn wszedł do mieszkania, zaczął spożywać alkohol i awanturować się ze swoją matką. Policja aresztowała pijanego mężczyznę, który po teście alkomatem wykazał 3 promile alkoholu we krwi. Wylądował w areszcie, a na drugi dzień wysunięto mu zarzuty za nieprzestrzeganie wyroku sądowego.

Prokuratura wystąpiła o dwa miesiące aresztu dla mężczyzny, a za znęcanie się nad swoją matką grozi mu do trzech lat więzienia. Policja apeluje, aby zgłaszać sytuacje, w których dochodzi do znęcania się nad osobami, szczególnie starszymi, ponieważ bardzo często są one bezradne w obliczu swoich oprawców.