65-letni mężczyzna zatrzymany za dziesięciokrotne użycie karty płatniczej po śmierci swojego kolegi

Na terenie Boguszowa-Gorc, funkcjonariusze Komisariatu Policji podjęli interwencję, która doprowadziła do zatrzymania 65-letniego mężczyzny. Został on oskarżony o serię dziesięciu wykorzystań karty płatniczej należącej do zmarłego przyjaciela, którego konto w wyniku tych transakcji zostało obciążone kwotą przekraczającą 300 złotych.

Śledztwo prowadzone przez policję ujawniło, że podejrzany mężczyzna pełnił rolę opiekuna dla swojego niepełnosprawnego znajomego. Regularnie odwiedzał go w domu, pomagając w codziennych czynnościach i dokonując za niego zakupów. W tym celu korzystał z karty płatniczej swojego kolegi, jednak tylko za jego zgodą. Po śmierci znajomego we wrześniu 2023 roku, mężczyzna dziesięciokrotnie użył tej karty bez uprawnienia do tego.

Syn zmarłego powiadomił mundurowych o serii nieautoryzowanych transakcji na koncie ojca oraz o swoim podejrzeniu dotyczącym mężczyzny, który mógł stać za tymi czynami. Zebrany przez policję materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia 65-latkowi zarzutów w tej sprawie.